Hydraulika: MHI servis zajistí servis i školení vysokozdvižné techniky

hydraulika

Dnes si něco povíme o hydraulice. Prvně by bylo vhodné zopakovat si její vlastní princip a dále si ji představit v praxi. Již teď mohu říci, že nám významně ulehčuje práci. Hydraulika využívá znalostí z hydrostatiky i z hydromechaniky, studuje tedy rovnováhu a pohyb tekutin.

Co je to hydraulika

Princip je následující, pokud je vystaven síle jeden píst, kapalina se přesune k pístu druhému. Teoreticky se čerpá ze znalostí Pascalova zákona a ten hovoří, že síla, která je vyvíjena na jedno místo, vytvoří v kapalině tlak, jehož vlivem je tekutina přesunuta k pístu druhému. Na druhý píst je vyvíjen stejně velký tlak díky kapalině. Hydraulické prvky slouží ke znásobení a přenosu síly, která je na píst vyvíjena.

Hydraulické zařízení se skládá ze:

  • dvojice pístů,
  • hydraulického oleje,
  • hydraulického čerpadla,
  • hydraulických hadic a ventilů.

Hydraulika v našem životě

Hydraulika se rozmanitě využívá ve všech možných odvětvích průmyslu. Její účinky používáme například v automobilech, ale také na jeřábech nebo hasičských vyprošťovacích nástrojích. Když se vrátím zpět k průmyslu, hydraulika našla využití například v těchto oborech

  • stavebnictví,
  • zemědělství,
  • průmyslu
  • dopravě.

Servis vysokozdvižných vozíků

Dalším oborem, kde se hydraulika využívá je logistika, budu-li konkrétnější, tak ve skladech. Pro manipulaci s těžkými paletami se využívají paletové vozíky nebo vysokozdvižné vozíky a zakladače. Zůstanu pouze u vozíků, tak obsluha musí absolvovat povinné školení. Školení je prováděno na základě platných certifikátů ZK301 ACO-3073 ( ČSMM-L) a 24M/2002 CO-3088 (SZU). Hledáte-li vhodnou společnost, která se dokáže postarat jak o hydraulická zařízení, tak i školení pro vysokozdvižné vozíky, doporučím společnost MHI servis spol. s.r.o.. Tato firma má bohatou historii, vznikla v roce 2010, disponuje velkými skladovými a výrobními prostory. Portfolio produktů zahrnuje hydraulické hadice, hydraulické šroubení, hydraulické trubky a spoustu dalších prvků, jež využijete v oblasti hydrauliky.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4