Opravy čerpadel – kde si sjednat opravu?

oprava čerpadel

Jestli je nějaké čerpadlo ve Vašem vlastnictví, pak jste si rozhodně vědomi, jak je pro jeho správnou funkčnost esenciální se o něj dobře starat. Kromě klasické údržby musíte též zajistit, aby náhodou nedošlo k jeho chodu „na sucho“, tzn. že je čerpadlem místo žádané kapaliny proplouvá pouze vzduch. To může způsobit nenávratné poškození čerpadla – zavzdušnění je pro čerpadlo nebezpečné. 

Další problémy s čerpadly

Další nepříjemná situace, která nám může nastat, je přetížení motoru, který se nachází v čerpadle. Spousta čerpadel je sice vybaveno jednofázovou pojistkou, která sice krátkodobě zamezuje shoření motoru, ale tím, že se proces „vyhození a nahození“ této pojistky opakuje, tak tento cyklus dojde stejně do bodu, kdy motor zaplane. Jsou to motory, které nejsou vybaveny řádnou tepelnou ochranou a u kterých je překročen proud, doporučený výrobcem, i třeba o 10 % ampérů.

Jak chápeme čerpadlo

Čerpadlo je chápáno jako zařízení, které buďto pomocí lidské, mechanické nebo elektrické síly čerpá danou tekutinu pomocí přenesení kinetické a tlakové energie. Existuje celá řada druhů čerpadel – povrchová, ponorná, kalová, tlaková, drenážní atd. Všechny druhy čerpadel jsou rozdílné, používají se za jiným účelem (primárně tedy čerpat tekutinu) a vyžadují jinou úroveň údržby. Právě proto není ani tolik jednoduché najít dobrý servis čerpadel, pokud se nejedná přímo o výrobce.

čerpadla Helísek

Kde si nechat čerpadlo opravit?

Neexistuje tolik prodejců, kteří by byli schopni poskytnout servis svým zákazníkům během dne a nekontaktovat při tom výrobce. V tomto má z daleka konkurenční výhodu Jiří Helísek. Pan Helísek vlastní obchod ve Zlíně a e-shop s čerpadly, které ale při zakoupení pečlivě zkontroluje, otestuje a až poté se rozhodne, zda splňuje požadované technologické požadavky a nabídne je do prodeje konečným zákazníkům. Helísek rozumí svému řemeslu a čerpadla, která nabízí, zná, zvládne se za ně zaručit, rozumí případným problémům, které při jejich používání mohou vzniknout a zároveň nabízí jejich servis.

Výrazně Vám doporučuji nekupovat čerpadla z neověřených zdrojů a z velkoobchodů. Když si kupujete něco, od čeho požadujete výdrž, tak je vždy lepší si připlatit za kvalitu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4