Oblékněte cenné věci do nového kabátu pomocí tryskání

pískovací boxy
Chystáte se na lakování, natírání nebo cokoliv co souvisí s jakoukoli renovací stávající povrchové úpravy? Pokud ano, jste na správné adrese, protože se budeme bavit o tom, co je potřeba udělat, abychom se zbavili stávajícího materiálu a dokonale připravili podklad pro aplikaci nového nátěru. Proč je to důležité? Například proto, že pokud se nepodaří zcela odstranit starý nátěr nečistoty nebo rez, nová povrchová úprava dobře nechytne a po nějakém období se na namáhaných částech začne praskat a postupně se odlupovat.

Existuje mnoho metod, jak se starým nátěrem zatočit. Můžeme například použít broušení, chemické louhování nebo například tryskání, chcete-li pískování. Právě o tomto způsobu odstraňování se budeme v tomto článku věnovat. Jedná se totiž o velmi moderní a šetrný způsob, který se hodí téměř na jakýkoliv materiál.

Metody odstranění starého nátěru nebo rzi

 1. Chemické louhování
 2. Tryskání

Chemické louhování necháme být a zaměříme se pouze na tryskání, chcete-li pískování. Jedná se o proces opracování povrchu tvrdých materiálů proudem jemných částic. Proud částic se přizpůsobuje tryskanému materiálu, například se používají tvrdé materiály (ocelové broky, křemičitý písek, korund, ocelová drť) a měkké materiály (drť ze skořápek ořechů, piliny z tvrdého dřeva).

Základní způsoby tryskání

 • Tlakovzdušné tryskání - spočívájící v unášení jemných částic silným proudem stlačeného vzduchu a jejich narážení na povrch kovu.
 • Mechanickým metáním abraziv za pomoci rotujících lopatek.

Výhody tryskání materiálů

Zabýváte-li se profesionálně tryskáním, potřebuje potřebujeme pískovací boxy, kde je možné opracovávat velké strojírenské díly. Máte-li očištěno a připraveno na nástřik, nejčastěji se dnes můžete setkat s nástřikem práškové barvy.

 • odstranění starých nátěrů, nečistot a rzi.
 • odstranění drsných částí materiálů.

Abraziva na pískování a tryskání

Práškové lakování

Hovoříme-li o pískování, často se tento proces spojuje s tzv. práškovým lakováním. Pojďme se o tom okrajově pobavit. Jedná se o velmi populární metodu lakování, která je levná, odolná a má vysokou životnost. Tyto tři benefity z ní vytvořily opravdu hit dnešní doby. Je však potřeba, aby při lakování prášková barva k lakovanému předmětu přilnula. Toho se docílí:

 • elektrostatickým nabíjením
 • tribostatickým (kinetickým) nabíjením

Výhody práškového lakování

 • Splňuje přísná kritéria pro ochranu životního prostředí.
 • Zaručuje kvalitní povrchovou úpravu kovů práškovými barvami.
 • Dobře ulpívá na lakovaném předmětu díky opačně nabitým částicím.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4