Jaké činky na cvičení jsou pro vás ty nejlepší?

Možná se zrovna chystáte na dovolenou do Španělska. U nás už se sice začínají objevovat první mrazy, ale ve Španělsku bude pořád krásně. Možná ještě stihnete pár slunných dnů na pláži. Pokud jste ale cvičení pro plavkové tělo zaspali, nemusíte být smutní. S pár činkami se lehce zbavíte všeho nadbytečného. Jak vybrat takové, se kterými dosáhnete požadovaných výsledků?

Kvůli cvičení už dávno nemusíte chodit do posiloven. Doma si klidně můžete udělat svoji soukromou. S několika činkami budete schopni vytvořit cvičební plán, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů. A třeba to stihnete ještě do dovolené. Při výběru musíte ale myslet na pár věcí.

Jste na kardio, nebo na posilování?

Činky rozhodně nepomáhají jenom lidem, kteří si jdou za namakanými svaly. Své využití najdou také jako boost při běžném kondičním cvičení. Schválně si někdy otestujte rozdíl mezi dřepy s vlastní vahou a dřepy s jednoručními činkami nebo kettlebellem. Hned se budete cítit do dost líp/ hůř. Jaké činky na cvičení zvolit pro posilování? Tady můžete vybírat z jednoručních nebo obouručních. Doporučujeme pořídit oba dva druhy, protože každý z nich slouží k procvičení jiných svalových skupin. Ale oba druhy činek jsou využitelné i při kondičním cvičení. Pokud jsou pro vás tedy i obyčejné dřepy výkon přirovnatelný k maratonu.

Jste začátečník, nebo pokročilý?

Tady je jasné, že půjde o hmotnosti. Někdo, kdo v životě s činkami necvičil, asi nepůjde na benchpress zvedat sto kilo. Nováčkům radíme pořídit lehčí závaží, abyste svou sílu vybudovali pěkně od základů bez zbytečných zranění. Za to ani tělo na španělskou pláž nestojí. Raději buďte trpěliví a zvolte tu pomalejší cestu. Pokud už máte ale s činkami nějaké ty zkušenosti, vyšších hmotností se bát nemusíte. Naopak pro vás budou mnohem lepší.

Jak často budete činky využívat?

Stejně jako u všech věcí, i činky najdete v různých cenových kategoriích. Tady zase musíte myslet na to, jak často plánujete činky využívat a jak dlouho vůbec plánujete u posilování zůstat. Pokud si věříte, že u posílování vydržíte opravdu dlouho, nebojte se investovat do těch dražších. Můžete si dokonce pořídit celé sety. Jestli ale cvičení teprve zkoušíte, začněte třeba u levnějších vinylových činek a potom postupujte k těm dražším.

činky na cvičení

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4