Průmyslové odsávání vzduchu Tigemma

vzduchotechnika

Globálním problémem je čistota ovzduší, respektive jeho znečištění. Bohužel s pokročilou industrializací je tento problém stále vážnější. Tento článek se bude věnovat technologiím, které dovedou výrazně zlepšit kvalitu vzduchu v průmyslových a výrobních halách. Vše spočívá v pravidelné a dostatečné výměně vzduchu. Čím větší je hala, tím větší je to sice problém, ale díky moderním vzduchotechnikám a průmyslovému odsávání to není problém. Pokud docílíme cirkulaci znečištěného vzduchu a čerstvého z venčí, máme vyhráno, poté stačí vzduch prohnat filtrací nebo klimatizací, pokud chceme udržet určité klima.

Prach

Co je to vlastně prach? Jedná se o tuhé částice s průměrem menším než 500 mikrometrů. S prachem se potkáváme téměř všude, denně se setkáme s prachem z různých zdrojů jako například:

  • půdní prach nesený větrem,
  • sopečné erupce,
  • znečištění.

Prach toho svede mnoho, například ovlivňuje vyzařování atmosféry nebo může představovat riziko výbuchu. Pro osoby představuje značné riziko, pokud jsou mu vystaveni pravidelně, způsobuje totiž některé nemoci plic, spustit astma nebo způsobit onkologická onemocnění.

Kategorizace prachu

Není snad činnost, při které by nevznikal prach. Velikost prachu, který je už pro člověka škodlivý je asi 0,1 mg/m3. Abychom svedli prach odstranit, existují kategorie, které dělí vysavače a odsávací systémy podle toho, na jaký prach jsou určeny. Existují tři základní skupiny prašnosti.

  1. Třída L - nízké riziko pro běžný prach ve stavebnictví.
  2. Třída M - střední riziko, použití převážně na nebezpečný prach vznikající při broušení dřeva. Třída H - vysoké riziko nebezpečného prachu, například azbest. Další třídy vysavačů dle
  3. Normy ATEX se rozlišují podle typu výbušnosti materiálu.

Průmyslová vzduchotechnika

Vzduchotechnika je systém, který se stará o výměnu vzduchu v průmyslovém objektu. Nasává čerstvý vzduch z venkovního prostředí a odsává spotřebovaný vzduch z vnitřního prostředí. Používá se zejména tam, kde nelze vyvětrat konvenčním způsobem. Vzduchotechnika je tvořena velkými segmenty, které jsou velmi často viditelné v případech, kdy jste například v obchodním centru, kinosálu, když se podíváte nad hlavu. Průmyslová filtrace je nezbytností! Vaši zaměstnanci, ostatně i vy jste poblíž těmto zdrojům nebezpečného prachu každý pracovní den. Po několika letech se mohou objevit různý onemocnění způsobená právě nebezpečným prachem.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4