Barcelona je opravdová perla Španělska

Barcelona jakožto hlavní město Katalánska se rozprostírá v severovýchodní části Španělska. Jedná se o druhé největší město v zemi, a to hned po Madridu. Přístav založily někdejší iberské kmeny, ovšem později oblast ovládli Féničané a Kartáginci.

Pokud se řekne Barcelona, jako první se vám představí přes jeden kilometr dlouhá promedána La Rambla či věhlasná opera Gran Teatre del Liceu. Barcelona hostila v roce 1992 Olympijské hry, a právě díky nim se dostala do povědomí celého světa.

Památky na každém kroku

S Barcelonou je spojeno jméno proslulého architekta Antoni Gaudího, jehož díla najdete v podstatě na každém kroku. Dominující stavbou je katedrála Svaté rodiny Sagrada Familia, která vás ohromí svými osmi 115 metrů vysokými věžemi. V metropoli narazíte na pestrou škálu gotických památek, mezi něž spadá třeba radnice Casa de la Ciutat.

Při návštěvě Barcelony rozhodně nevynechejte ulici Montacada, kde bydlely nejbohatší rodiny z města. Dále za zmínku stojí gotický kostel s dechberoucí věží El Pi, jenž se dochoval ze 14. století. Dalším zástupcem katalánské gotiky je ještě chrám Santa María del Mar.

La Rambla aneb nejslavnější ulice v Barceloně

Určitě zamiřte na ulici La Rambla, která je doslova posetá kavárnami, restauracemi, novinovými stánky a různými obchody. Ulice se táhne od pobřeží moře a končí až na hlavním náměstí Plaza de Catalunya. Vtáhne vás ojedinělá atmosféra a setkáte se s různou sortou lidí. V přilehlých ulicích na vás čekají památky, jako jsou Gaudího Palau Güell, Placa Reial či staré tržiště Mercat Boqueria.

Barcelona je nádherné město, které si vás podmaní originálními stavbami. Jestliže tedy prahnete po historii, Barcelona je ideální destinací, neboť historie na vás bude dýchat takřka na každém kroku.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?
Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4